Zľava do 30% pri platbe online!
Blog
Ako vyzerá vlajka Turecka?
Publikované 9 November, 2021
Jedna z prvých vecí, ktoré si môžete všimnúť po príchode do Turecka, je červenobiela vlajka vlajúca vo vetre takmer všade: na letisku, v obchodoch, kanceláriách, na pláži, na balkónoch, v autách, na pohreboch ľudí, ktorí položili život za vlasť, a dokonca sa maľovala aj vysoko v horách. Takmer každý turista vie, ako vyzerá turecká vlajka.
Prečítajte si viac
Ramadán - čo to je a koľko trvá?
Publikované 2 November, 2021
Čo je ramadán? Ako dlho to trvá? Kedy je ramadán? Ako to ovplyvňuje cestovný ruch? V tomto príspevku vám vysvetlíme, čo je tento záhadný ramadán a pokúsime sa ukázať, že sa ho počas dovolenky v Turecku nemusíte báť.
Prečítajte si viac
plaza Kleopatra
Alanya alebo Bodrum, ideálne miesto na dovolenku
Publikované 23 Október, 2021
Plánujete dovolenku v Turecku? Zaujíma vás, ktorý región si zvoliť? Turecko je veľmi veľká krajina, takže sa nedivím, prečo sú turisti zmätení pri výbere dovolenky. Každý turista, ktorý prichádza na dovolenku do zahraničia, si želá, aby sa mu dovolenka vydarila čo najviac s množstvom nádherných spomienok a dojmov. Preto vám občas poskytnem porovnania dvoch turistických letovísk. Podobný vstup nájdete tu: Alanya alebo Side? Kam sa oplatí ísť na dovolenku do Turecka? Tentokrát vám chcem predstaviť dve mestá, ktoré sú v Turecku veľmi známe a určite o nich každý z vás už počul. Jedno z turistických letovísk sa nachádza na Tureckej riviére a druhé na Egejskej riviére.
Prečítajte si viac
Top 15 najlepších hotelov na Tureckej riviére
Publikované 19 Október, 2021
Špeciálne pre vás sme usporiadali rebríček najlepších odporúčaných hotelov na pobreží Tureckej riviéry podľa našich nenahraditeľných turistov. Pred vašou dovolenkou stojí za to si prezrieť tento zoznam.
Prečítajte si viac
Dávny Konštantínopol, dnešný Istanbul - história mesta
Publikované 12 Október, 2021
Kedy a ako vzniklo toto mesto? Ako je možné, že sa vyvinulo do takej miery, ako je dnes? Čo stojí za to vidieť v Istanbule? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v tomto príspevku :)
Prečítajte si viac
Strana 1 z 6
pay with iyzico methods