Zľava do 30% pri platbe online!

Európske reštaurácie v Alanyi

Publikované 14 Február, 2023
 
        Zaujímavé reštaurácie v Alanyi, v ktorých sa môžete chutne najesť
 
Z dovolenky v Alanyi neodíde nikto hladný! Väčšina turistov prichádza do hotelov All inclussive, kde je možné prakticky celý deň jesť. Tkisto mimo hotelu nájdete mnoho miest, kde môžete ochutnať niečo nové alebo len v tureckom prevedení. Nie každému však chutí turecká orientálna kuchyňa a často hľadáte niečo európske. V tomto popise sa dozviete, kde sa najlepšie najete v Alanyi. 
 
 
 
Reštaurácia Alanya Panorama 
 
Nachádza sa hore po ceste na hrad. Ak sa tam chcete dostať, stačí, ak nasadnete na taxík alebo sa môžete prejsť pešo. Výhľad je krásny! Z tejto reštaurácie môžete vidieť pláž Aladiina Keykubata a taktiež slávnu  Červenú vežu. Reštaurácia ponúka klasické európske jedlá ako sú napríklad pizza, cestoviny, rôzne koláče či koktejly. Samozrejme sú tam aj rôzne turecké jedlá ako napríklad kebab na grile.
 
Reštaurácia Gardenia
 
Nachádza sa na samom vrchole pri hrade. Môžete sa tam dostať s taxíkom alebo aj ľanovkou. Reštaurácia je umiestená na mieste, kde je príjemný vzduch a stolíky sú umiestnené tak, aby mal každý z hostí pred sebou pekný výhľad. Poloha reštaurácie je taká že je z nej vidieť na pláž Aladiina Keykubata, ale aj na Kleopatrinu pláž. Menu je tu typické európske a turecké jedlá tu nenájdete.
 
Reštaurácia Harbour Kitchen Bar
 
Tu je tiež krásna scenéria, pretože počas sedenia v reštaurácii máte výhľad na celý hrad! Niektorí ľudia tento výhľad prirovnávajú k slávnemu talianskemu Positanu. Odporúčame si tu dať praví turecké raňajky, ktoré si môžete vychutnať priamo pri mori. Ráno sa tu nachádza veľa lodí, ktoré začínajú svoje plavby okolo 10 tej hodiny. Jedlo je tu tiež veľmi chutné.
 
Reštaurácia The Rabbit
 
Neviete sa rozhodnúť, či chcete jesť s výhľadom na Kleopatrinu pláž, Keykubata alebo na hrad? Toto je reštaurácia, kde všetko uvidíte naraz! Dostanete sa k nej autobusom číslo 8, ktorý začína od predajne Defacto v centre, alebo taxíkom. Nájdete ju ľahko, pretože sa nachádza blízko známeho nápisu I LOVE ALANYA. Môžete sedieť pri stole, na pohovkách alebo vonku na špeciálnych pohovkách a fajčit pritom vodnú fajku a vychutnávať si nádherný výhľad. Na výber máte hlavne z európskych jedál, lahodných nápojov, cheescake koláčov. 
 
Reštaurácia El patron
 
Tu namiesto krásnej panorámy hraje veľkú úlohu jedlo. Chutné jedlo! Reštaurácia je nová, otvorená v Septembri a je európska. Podávajú tu skvelé hamburgery a ešte lepšiu pizzu. Zapečená mozzarela ako predjedlo a tiež alkohol, ktorý má ceny ako v EÚ, nie v Turecku.
 
 
pay with iyzico methods
getContent select content from page_params pp join system_property p on p.numeric_value = pp.alternates_key where page_type = $1 and site = $2 and p.name = $3 order by coalesce(pp.updated_at, pp.created_at) desc limit 1, cookies.info.key